Вардар и Валчак се договорија за 1+1 година

0

Полскиот пивот Патрик Валчак (27) синоќа и официјално потпиша за Вардар.Тој се обврза на една плус една година со се уште актуелниот европски првак.

Патрик Валчак ќе биде дел од триото пикери заедно со Столе Стоилов и Глеб Калараш и младите македонски пивоти Атанасовски и Гашовски.

Вардар и понатаму се обидува да го реши прашањето за нов среден бек, со што ќе го комплетира тимот за идната сезона.

Share.

Leave A Reply