Вардар – Кијелце 28-28

0

Ракометарите на Вардар освоија само еден бод на мечот со Кијелце откако во драматичен финиш дуелот заврши нерешено 28 спрема 28.

Голманот Гедбан имаше неколку фантастични интервенции во последните минути, но, Вардарци тоа не го искористија  иако имаа и предност од  28:27. Скубе со седум голови беше најефикасен во составот на Вардар, пред  Чупиќ кој постигна шест. Кај Кјелце, Блаж Јанц застана на  седум голови пред Алекс Душебаев со пет и Игор Карачиќ кој даде три гола.

Во наредното коло „црвено-црните“  ќе му гостуваат на Кијелце на 16. ноември.

Share.

Leave A Reply