Вардар со нов дрес ќе оди на Ф4 турнирот во Келн (ВИДЕО)

0

Македонската ракометна гордост, Вардар, денеска во својот фан-шоп го промовираше новиот дрес со кој тимот ќе настапува на Ф4 турнирот во Келн на 1 и 2 јуни. „Вардарци“ добија нов дрес од производителот Хумел со кој се надеваме ќе ни донесат нови радости во битката за веропскиот врв.


Share.

Leave A Reply