Вардар соборува рекорди во СЕХА

0

Ракометниот состав на Вардар по синоќешната победа на теренот на Нексе со 30 спрема 21, стана првиот тим со 100 победи во СЕХА лигата.

Трикратниот шампион има одлична серија од 18 мечеви без пораз од кои 8 се во споменатата конкуренција, 9 во Лигата на Шампионите и еден во меч во домашни рамки – Суперкупот.

Нашиот тим во СЕХА лигата има пет финални средби и освоени три титули со што се издвојува како рекордер.

Share.

Leave A Reply