Вардарци ја финишираат сезоната во СЕХА

0

Ракометарите на Вардар денеска ќе му гостуваат на Нексе во рамките на регионалната СЕХА конкуренција.

Бидејќи домаќинот и „црвено-црните“ имаат обезбедно место на завршиот фајлнел-фор турнир, мечот нема натпреваувачко значење и не може да промени ништо во горниот дел на табелата. Во нашиот тим ќе ги нема  Вуко Борозан, Кристијан Дисингер и Сергеј Горбок.

Тренерот Парондо не крие дека неговиот тим ќе играме без притисок и дека со мислите е насочен кон двомечот со Загреб во рамките на елиминациите во Лигата на шампионите. Средбата меѓу ракометарите на Нексе и на Вардар ќе започне доцна вечер од 20.15 часот во салата во Хрватска..

 

Share.

Leave A Reply