Вардарци ќе започнат и ќе завршат со мечевите против Мешков Брест

0

Откако беа формирани групите за наредната сезона во Лигата на шампионите во ракомет за мажи, Вардар го дозна и распоредот на натпреварите кои ќе започнат во почетокот на септември. Еве го комплетниот распоред за нашиот тим.

1 коло, 16/17.09.2020, Мешков Брест – Вардар

2 коло, 23/24.09.2020, Вардар – Елверум

3 коло, 30.09-01.10.2020, ПИК Сегед -Вардар

4 коло, 14/15.10.2020, Вардар – Фленсбург

5 коло, 21/22.10.2020, ПСЖ – Вардар

6 коло, 28/29.10.2020, Вардар – Порто

7 коло, 18/19.11.2020, Вардар – Келце

8 коло, 25/26.10.2020, Келце – Вардар

9 коло, 02/03.12.2020, Порто – Вардар

10 коло, 09/10.12.2020, Вардар – ПСЖ

11 коло, 10/11.02.2021, Фленсбург – Вардар

12 коло, 17/18.02.2021, Вардар – ПИК Сегед

13 коло, 24/25.02.2021, Елверум – Вардар

14 коло, 03/04.03.2021, Вардар – Мешков Брест

На крајот на групниот дел првите два тима ќе одат во 1 / 4  финале додека екипте од третата до шестата позиција ќе играат во осмина-финале.

 

Share.

Leave A Reply