„Вардарки“ го чекаат противникот: Ростов Дон, Ѓер или Букурешт?

0

Попладнево од 18 часот во Будимпешта е се одржи ждрепката за полуфиналните двојки на завршниот турнир од Лигата на шампионите во женска конкуренција.

Македонскиот шампион Вардар и оваа година обезбеди место во најдобрата четворка, а денеска со нетрпение ја очекува ждрепката по која ќе го дознае и противникот за полуфиналниот меч на 12 мај во „Ласло Пап Арената“ во Будимпешта.

На Ф4 турнирот во ЛШ кај дамите оваа година пласман обезбедија и екипите на Букурешт, Ѓер и Ростов Дон.

Share.

Leave A Reply