„Васерман“ ќе соработува со Педроса

0

Менаџерската агенција од САД – „Васерман“, објави дека ќе соработува со Дани Педроса.

Веста беше објавена на профилот на социјалните мрежи на еден од агентите на компанијата, која исто така работи со возачот во рели-крос, Кен Блок.

Познато е дека Педроса откако го напушти светскиот шампионат во мотоциклизам, најави, дека од 2017 година ќе започне со работа во KTM. Така од наредната година шеф на тимот на Педроса ќе биде Џакомо Гвидо, досегашниот инженер на Скот Рединг.

Share.

Leave A Reply