Ведад Муричи е нов фудбалер на Лацио

0

Лацио денеска и официјално го потврди трансферот на косовскиот репрезентативец, Ведат Муричи. Муричи се сели во Рим од Фенербахче за сума од 20 милиони евра.

Централниот напаѓач се сели од Истанбул во Рим по една извонредна сезона со 15 погодоци на 32 натпревари.

Share.

Leave A Reply