Велковски беше гостин на „Театарот на соништата“

0

На малиот Јане Велковски му се оствари желбата да се запознае со ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба.

Тој беше гостин на дуелот на „црвените ѓаволи” против Севилја во Лигата на шампионите. Велковски имаше можност да се дружи со најскапиот играч на Манчестер, даде изјава за клупската телевизија а потоа беше сместен во ложата на  „Олд Трафорд“.

Малиот Јане боледува од мусклна спинална атрофија а од пред неколку месеци стана дел од кампањата на УЕФА наречена – „Equal Game”.

 

 

Share.

Leave A Reply