Вернер открива зошто се одлучил за Челзи

0

Напаѓачот Тимо Вернер, кој се пресели од РБ Лајпциг во Челзи, зборуваше за неговиот избор на иден клуб.

„Како што знаете, ја решив мојата иднина пред неколку недели. Во принцип, немав никакви проблеми затоа што претходно имав многу време да размислувам за нештата, па дури и тогаш имаше пауза поради пандемијата на коронавирусот. Не е тајна дека имав неколку предлози. Можев да се преселам во Манчестер Јунајтед, Интер или Ливерпул. Неколку врвни клубови се бореа за мене, но се одлучив за Челзи како најдобра опција за мене и мојата кариера, во Англија се игра почесто отколку во Германија, така што ќе имам помалку време за тренинг, но морам да докажам многу и да дадам се од себе”, рече Тимо Вернер

Share.

Leave A Reply