Вест Хем останува без Фабијански две недели

0

Голманот на Вест Хем, Лукаш Фабијански, ќе биде надвор од терените скоро две недели, откако се повреди на последниот меч со Шефилд Јунајтед.

Фабијански минатата година имаше воспаление што го принуди да оди на операцијата на ткиво на колкот.

„Добрата вест е дека повредата на Лукаш не се влоши. Сега само треба да дозволиме воспалението да се смири и да очекуваме тој да биде подготвен повторно да застане на голот за неколку недели“, вели клупскиот лекар на Вест Хем.

Share.

Leave A Reply