Вест Хем со храбар потег во време на пандемија

0

Вест Хем стана првиот клуб во Премиер лигата кој веќе пушта во продажба сезонски влезници за следната сезона. Во моментов, навивачите сè уште не можат да присуствуваат на трибините, и се надеваат дека ова може да се промени до крајот на сезоната.

Ситуацијата беше слична на крајот на минатата сезона, но многу луѓе тогаш сепак го поддржаа клубот со купување билети за претстојната сезона. Поради оваа причина, лондончани сега објавија дека ги замрзнуваат цените на билетите и им даваат предност на оние што ја имале можност да набават влезници за оваа сезона и да ги набават за следната. Дополнително, поддржувачите постари од 70 години и другите ризични групи добиваат дополнителни придобивки.

Од Вест Хем гарантираа дека нема да ја зголемат цената на билетите, дури и ако тимот се пласира во Лигата на шампионите.

Share.

Leave A Reply