Вилијан: Артета има посебна филозофија

0

Бразилскиот фудбалски интернационалец, Вилијан, кој се пресели во редовите на Арсенал вели дека му се допаѓа работата на тренерот, Микел Артета.

„Тоа е ново искуство за мене. Никогаш не сум работел со тренер со такво размислување. Вежбаме позиционен фудбал, но, тоа не значи дека немате слобода на теренот “ – вели Вилијан.

„Мора да ги следите упатствата на менаџерот, Артета секогаш вели „почекај малку, топката ќе ти дојде“. Во последно време научив многу“ – нагласи црномурестот играч кој го чека првиот гол во дресот на „топчиите“.

 

Share.

Leave A Reply