Волчицата“ најверојатно ќе купи играч од САД

0

Италијанскиот фудбалски клуб Рома е најблиску до потписот на дефанзивецот на Далас, Брајан Рејнолдс, тврди новинарот на „Ил Темпо“, Филипо Бјафора.

19-годишниот десен бек ќе добие годишна плата од 800.000 евра и договор на 5 сезони доколку се согласи да ги прифати условите.

Медиумите најавуваат дека Тинејџерот прво ќе игра како позајмен во Рома до крајот на сезоната а потоа италијанците ќе платат за неговиот потпис 7 милиони евра.

Share.

Leave A Reply