Вотсон вели дека Алонсо нема причина да ја заврши кариерата

0

Поранешниот возач на Мекларен во Формула 1, Џон Вотсон, не верува дека Фернандо Алонсо ќе ја прекине кариерата.

„Мислам дека Фернандо има околу 32 милиони причини за останување во Мекларен Хонда. Ле Ман или некоја слична серија секако дека е опција за него, но, подоцна во кариерата“ вели Вотсон.

„Тоа што се случи во Мекларен во 2007 година јас би го опишал како лошо менаџирање на ситуацијата. Сега менаџментот во Вокинг е променет и се се врти околу моторот на Хонда кој сеуште не го испорачал очекуваното“ вели Вотсон.

Share.

Leave A Reply