Возниацки е првата финалистка во Сингапур

0

Каролин Вознацки е првата финалистка на завршниот турнир во Сингапур. Таа утрово во два сета успеа да слави над Каролина Плишкова (7-6, 6-3) и со тоа да обезбеди место во финалето на завршниот тунрир.

Во второто полуфинале ќе играат Венус Вилијамс и Каролин Гарсија.

Share.

Leave A Reply