Возниацки го освои Сингапур

0

Каролин Возниацки славеше во финалето на завршниот ВТА Мастерс кој се одржуваше во Сингапур. Таа во финалниот меч ја победи искусната Американка Венус Вилијамс во два сета со 6-4/6-4.

37-годишната Вилијамс одигра фантастичен турнир и по стартиот пораз во групата од Плишкова славеше три победи во низа, но во финалето немаше сили за да ја совлада и данска тенисерка.

Share.

Leave A Reply