Заниоли ги импресионирал луѓето од Јунајтед

0

Скаутите на Манчестер Јунајтед го следеле настапот на репрезентативецот на Италија, Николо Заниоли, кој на средбата со Ерменија постигна два гола и направи една асистенција.

Младиот фудбалер на Рома во континуитет покажува блескави партии и затоа не изненадува што го привлече вниманието на европските гиганти меѓу кои влегува и Манчестер Јунајтед.

Според проценките, Заниоло има трансферна вредност од 40 милиони евра, но, не се исклучува можноста „римската волчица“ за 20-годишниот играч да побара големи 80 милиони евра.

 

 

Share.

Leave A Reply