Зарабец: ништо не е загубено

0

Репрезентативецот на Словенија, Миха Зарабец, признава дека неговата селекција одиграла под очекувањата против Македонија но, дека ништо не е загубено.

„Мислам дека на крајот направивме повеќе грешки во нападот и дека примивме многу голови од Македонија. Ако сакаме нешто да постигнеме на Европското првенство, ќе мора да ја победиме Германија иако тоа не е едноставно“ – потенцира Зарабец.

„Ќе имаме слободен да ја анализираме играта, мислам дека мораме да бидеме подобри како во одбраната така и во нападот“ – изјави словенечкиот репрезентативец.

 

 

Share.

Leave A Reply