Жељко Обрадовиќ си замина од Ференбахче

0

Жељко Обрадовиќ и Фенербахче ја прекинаа соработката. Двете страни долго време беа во преговори, и на крајот се договорија да се разделат. Србинот седум години беше дел од истанбулскиот тим, и освои се што можеше да се освои.

Во последните седум години, Обрадовиќ освои и четири шампионски титули со екипата и една европска титула.

Share.

Leave A Reply