Жоржињо е ставен на трансфер листата

0

Раководството на Челзи одлучи да го продаде фудбалерот од средниот ред,  Жоржињо.

Бразилецот со италијански пасош не се вклопува во шемата на менаџерот Франк Лампард и затоа лондончани се подготвени да го продадат доколку добијат понуда во вредност од 50 милиони евра, тврди – „Тутоспорт“.

Според одредени шпекулации за неговиот потпис е заинтересиран тренерот на Јувентус, Маурицио Сари. Тој добро ги познава квалитетите на Жоржињо бидејќи прво му беше тренер во Наполи а потоа и во Челзи.

Share.

Leave A Reply