Зидан: „Јас не се мешам во работата на судиите“

0

Предводникот на Реал Мадрид Зинедин Зидан го коментираше резултатот од натпреварот од 26. коло на шпанскиот пример со Атлетико (1:1).

„Нема да се мешам во работата на судиите. Знаеме дека ова е напорна работа. Мора да ги почитувате нивните одлуки, тоа е сè. Критериумите за дефинирање на игра со рака се комплексни, не треба да навлегуваме во детали. Ова е одговорност на судијата. Атлетико одигра одлично во првото полувреме, а ние во вториот дел. Нашата цел е да продолжиме да работиме. Знаеме дека остануваат уште многу натпревари и ќе се бориме за титулата до крај. Секогаш може да се промени“, изјави Зинедин Зидан за „Марка“.

Атлетико има 59 бода од 25 натпревари и лидер, а Реал Мадрид со 54 е на третото место.

Share.

Leave A Reply