Зинченко ја продолжи верноста кон Сити до 2024 година

0

Украинскиот играч од средниот ред, Александар Зинченко, денеска потпиша нов договор со Манчестер Сити. Новиот договор ќе важи до летото 2024 година.

Зинченко се пресели во Манчестер Сити во летото 2016 година од екипата на Уфа. Трансферот изнесуваше само 2 милиони евра. Како дел од англискиот тим, тој веќе има 43 натпревари на сите турнири.

Share.

Leave A Reply