Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Роналдо брка рекорди на ЕП
14.06.2016.

 Големата ѕвезда на Европското првенство, Кристијано Роналдо, има шанса да се пробие меѓу најдобрите стрелци во историјата на европските првенства. Тој во пресрет на денешниот меч со Исланд на Евро 2016, има 6 голови колку и Швеѓанецот, Златан Ибрахимовиќ. Пред нив се само Алан Ширер (7) и Мишел Платини (9).

 

Играчот на Реал Мадрид ќе го има четвртото учество на Европските првенства и ќе се израмни со Лотар Матеус, Петер Шмајхел, Арон Винтер, Едвин ван дер Сар, Лилиан Турам, Алесандро Дел Пиеро и Златан Ибрахимовиќ.На Евро 2012 Роналдо стана голгетер на турнирот со 3 гола и ја подели наградата со Алан Џагоев, Фернандо Торес, Марио Манџукиќ, Марио Гомез и Марио Балотели.

 

Ако и во Франција постигне најмногу голови ќе биде првиот во историјата со две такви награди.Кристијано е на прагот да стане и играч со најмногу натпревари за Португалија. Има 125 и дојде на чекор до рекордерот Луис Фиго кој има два меча повеќе.
 
Спречен обид за атентат
14.06.2016.

 Француската полиција спречи прв обид за напад за време на Евро 2016. Органите на редот задржале 40-годишен маж, за кого имало информации дека се подготвувал да изврши атентат.

 

Уапсениот не е со француско потекло и единственото нешто што се знае дека се вика Ерик Г. и бил уапсен во неговиот дом во Стенвил. Тој бил близок со француски државјанин, кој пред извесно време бил уапсен во Украина за поседување на нелегално оружје.

 

Ќе потсетиме дека Париз беше мета на два терористички напада во тековнава година и затоа мерките за безбедност на европското се исклучително зајакнати. 
 
Рамос: Мораме да бидеме задоволни
14.06.2016.

 Стоперот на фудбалската селекција на Шпанија, Серхио Рамос, потенцирал дека е задоволен од играта и победата на првиот меч на Евро 2016 против селекцијата на Чешка. Бранителот на тронот славеше минимално со 1-0 се погодок во самиот финиш на мечот.

 

„Никој не рече дека ќе ни биде лесно. Пике постигна убав гол а ние ја остваривме целта и мора да бидеме задоволни. Сега ги имаме првите три бода но мораме да одиме напред“ вели Рамос.

 

„Селекторот се обидува да го пронајде вистинскиот состав. По толку многу години навистина ми е чудно што го нема Касилјас позади мене. Де Геа имаше одлична сезона и заслужено го има неговото место“ потенцирал дефанзивецот на Шпанија.  
 
Колер не ги држи стегнато фудбалерите
14.06.2016.

 Австриската фудбалска репрезентација доби „нежен допинг“ пред првиот натпревар од Евро 2016 против селекцијата на Унгарија.

Слично на Германците, во последен момент селекторот, Марсел Колер, им дозволил на фудбалерите да поминат една ноќ со нивните сопруги и интимни пријателки. Девојките само тоа чекале и веднаш се појавиле во базата на тимот во Малмор.

„Тие треба да ја почувствуваат слобода и затоа решив да им дозволам да ја поминат ноќта со нивните сопруги или пријателки. Се надевам дека тоа ќе има ефект врз фудбалерите", објави Колер.

 
Вилмотс е разочаран од играта
14.06.2016.

 Селекторот на Белгија, Марк Вилмотс, ја критикуваше играта на Италија која доцна синоќа успеа да ја совлада неговата селекција со 2-0 на Европското фудбалско првенство во Франција.

 

„Имавме навистина фантастични шанси да постигнеме гол но, кога нема да ги искористите на еден натпревар на вакво натпреварување, тогаш е многу тешко да остварите позитивен резултат“ вели тренерот на Белгија.

 

„Италија не знае што е вистински фудбал. Кога играте против екипа која само се брани и чека шнаса од контра напади тогаш е многу тешко да победите“ обајсни како размислува Вилмотс. 
 
Конте ги пофали фудбалерите
14.06.2016.

 Италија со вчерашната победа против Белгија од 2-0 ги освои првите бодови на Европското фудбалско првенство во Фрабција. Селекторот на „аѕурите“ Антинио Конте,  е презадоволен од покажаната игра.

 

„Бевме добро подготвени и тоа се виде на теренот.  Игравме против силна екипа која е меѓу фаворитите за освојување на шампионската титула“ изјави Конте.

 

„ Мораме да останеме сконцентрирани бидејќи има уште мечеви. Располагам со 23-ца одлични фудбалери кое се поддржуваат меѓусебе“ вели селекторот на негошаните светски шампиони.
 
Куртоа ја критикуваше играта на Белгија
14.06.2016.

 Голманот на Белгија, Тибо Куртоа, беше сосема реален во изјавата по вчерашниот пораз од Италија со 2-0 во групата „Е“ на Европското фудбалско првенство во Франција.

 

Тактички и организациски Италија беше класа над нас. Ги направивме истите грешки како на пријателските натпревари. Никој не ги пратеше нападите на италијаните низ средината“ вели Куртоа.

 

„Сега ќе мора да славиме на другите два натпревари но, не смееме да ги направиме истите грешки  -истакна Куртоа пред дуелите со  Република Ирска и Шведска.
 
Миркуловски: Не сме излезени од кризата
14.06.2016.

 Македонија утре дома против Чешка ќе се обиде да ја анулира негативата од 6 голови и да обезбеди место на Светското првенство во ракомет. Филип Миркуловски, по поразот во Злин најави дека во Скопје во реваншот од баражот ќе го одигра последниот меч во националниот дрес.

 

„Се уште не сме излезени од кризата по квалификациите за Олимписките игри. Шест голови во ракометот се многу но, понекогаш можат да бидат и малку. Без разлика на резултатот од првиот меч ние ќе одиме на победа за да се пласираме на светското првенство“ вели Миркуловски.

 

„Ќе мора да играме многу побрзо кога е во прашање враќањето од напад во одбрана. Мора да ја затвориме и средината поради нивните брзи ракометари“ нагласи нашиот репрезентативец.  
 
Кливленд намали на 3-2
14.06.2016.

 Koшаркарите на Кливленд победија на теренот на  Голден Стејт со 112-97 и намалија на 3-2 во финалната серија во НБА-лигата.

 

Во победничкиот тим Леброн Џејмс и Кајри Ирвинг забележаа по 41 кош и влегоа во историјата како играчи што постигнале повеќе од 40 поени во еден натпревар од финалето. Во составот на Воините се издвои Клеј Томсон со 37 поени а Стеф Кари застана на 25 кошеви.

 

Наредниот меч ќе биде одигран в петок рано наутро во 3.00 часот по македонско време на теренот на Кливленд. Ако победи домаќинот ќе има мајсторка а тогаш предноста на домашниот терен ќе биде на страната на Голден Стејт. 
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Крај >>

Резултати 1 - 14 од 34226
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2021 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image