Рамос повторно ќе биде во „аут“

0

Фудбалскиот состав на Реал Мадрид, објави, дека Серхио Рамос, ќе мора да го пропушти денешното дерби против Севилја во рамките на најсилниот фудбалски шампионат на Шпанија. Корпулентниот дефанзивец има нови…

Мурињо кажа кого сака во нападот на Рома

0

Идниот тренер на Рома, Жозе Мурињо веќе го избра играчот што го посакува за нападот на тимот од новата сезона, кога и официјално ќе ја превземе работата на клупата на…

Сите спортови