Челзи и Арсенал не се откажуваат од Хакан Чалханоглу

0

Челзи и Арсенал не се откажаа од идејата за ангажирање на играчот за врска на Милан, Хакан Чалханоглу.

Договорот на турскиот плејмејкер истекува на лето и засега тој не може да се договори со сопствениците на „росонерите“ за негово обновување. Затоа 27-годишниот фудбалер е интересен на трансфер пазарот и двата клуба од Лондон се меѓу првите во редот што сакаат да го ангажираат. Во оваа фаза се верува дека Чалханоглу нема да остане во Милано и чека да види која ќе биде најдобрата понуда за продолжување на неговата кариера.

Се верува дека во моментов Челзи е подготвен да понуди подобра понуда од онаа на Милан, па преселбата на „Стемфорд Бриџ“ е доста веројатна. Сепак, Арсенал исто така внимателно ја следи ситуацијата и исто така е можно да му понуди добри услови на Чалханоглу.

Share.

Leave A Reply