Лацио ќе му понуди нов договор на Инзаги

0

Тренерот на фудбалерите на Лицио, Симоне Инзаги, најверојатно ќе ја продолжи соработката со „римските орли“, најавуваат медиумите во Италија.

Неговиот состав во финишот на сезоната ќе се обиде да се избори за место во Лигата на шампионите а раководство цврсто верува дека Инзаги го има потребниот квалитет да остане на клупата.

„Ние сакаме да бидеме во топ 4. Досега имам одлична соработка со претседателот, верувам дека тоа ќе продолжи и во иднина“ – потенцираше тренерот на Лацио.

Share.

Leave A Reply