Лоши вести за Зидан

0

Дефанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Рафаел Варан, се соочува со повреда и нема да игра на ревашот со Челзи во полу-финалето во Лигата на шампионите.

Мечот ќе биде одигран в среда во Англија со тоа што „сините“ имаат предност на хартија откако првиот меч заврши нерешено 1:1. Отсуството на Варан ќе биде голем проблем за тренерот, Зинедин Зидан, кој во континуитет се соочува со скратен ростер поради се поголемио број на повредени и болни фудбалери.

Медиумите најавуваат дека капитенот на „кралевите“, Серхио Рамос, по подолго време конечно ќе се врати на теренот.

 

Share.

Leave A Reply