Атлетико Мадрид и Валенсија во трка по „Ел Тигре“

0

Атлетико Мадрид и Валенсија се заинтересирани за привлекување на големата ѕвезда на Монако Радамел Фалкао, кој во идното лето ќе го напушти сегашниот тим и ќе ја смени средината, тврди француското издание на „Л‘Екип”.

„Ел Тигре” беше дел од Атлетико Мадрид пред неколку години и тогаш беше најголемата ѕвезда на тимот, а во сезоната 2018/2019 во Лига 1 покажа со настапите на теренот дека воопшто не заборавил како се постигнуваат голови, иако веќе има 33 години. И двата тима се заинтересирани за напаѓачот и се смета дека ќе има наддавање меѓу нив за неговото привлекување.

За време на оваа сезона во Франција, Радамел Фалкао успеа да постигне 15 гола во 29 натпревари во Лига 1.

Share.

Leave A Reply