Битолчани ќе се обидат да му се реваншираат на Татран

0

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе гостуваат кај Татран Прешов во рамките на 6 коло во Лигата на шампионите.

Битолчани на мечот кој ќе започне од 18.00 часот ќе влезат без неколку стандардни ракометари кои се во процес на рехабилитација. Екипата од Словачка и Еурофарм се сретнаа во претходното коло во Битола кога победија гостите со 24 спрема 23.

Еве ја комплетната денешна понуда.
14.00 Чеховски Медведи-Кристијанштад
15.00 Киелце-ВеспремЖ
16.00 Савехоф-ирун
17.15 ПСЖ-Алборг
17.30 Спортинг-Кокс
18.00 Татран Прешов-Еурофарм работник
19.30 Порто-Монтпелје

Share.

Leave A Reply