Чесите Хорачек и Новотни ни судат и денеска со Хрватска

0

Чешката судиска двојка, Вацлав Хорачек и Јиржи Новотни повторно ќе и суди на нашата ракометна репрезентација. Денеска оваа чешка судиска двојка е делегирана да ја суди и средбата со Хрватска, а на ова СП веќе ни судеа во првото коло кога ја победивме селекцијата на Јапонија.

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов денеска, пак, одново ќе биде на терен во „Ројал Арена“ во Копенхаген. Тие се делегирани како судии на натпреварот меѓу Катар и Унгарија.

Share.

Leave A Reply