Таткото на Халанд вели дека тој останува во Борусија (Д) уште долго

0

Алф-Инге Халанд, татко на напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд, ја коментираше информацијата за интересот на врвните европски клубови за неговиот син.

„Кога играте добро, има смисла тоа што големите клубови тропаат на вашата врата, но во овој случај разговараме за гласини. Сега ниту Ерлинг ниту јас не размислуваме за други тимови. Потпишавме долгорочен договор со Борусија, и ова е неверојатен тим за мојот син. Не сакаме да размислуваме однапред. Не разговараме за потенцијален трансфер. Ерлинг би сакал да освои трофеи со Борусија. Тоа е неговата цел. Тој сè уште може да постигне многу во Германија. Заминувањето на друго место не е приоритет за нас“, вели таткото на Норвежанецот.

Share.

Leave A Reply