Познати се двојките за последниот елиминациски филтер

0

Денеска во седиштето на ЕХФ во Виена, беа формирани полу-финалните двојки за премиерното издание на Европската ракометна лига.

Полскиот состав Висла Плок кој е единствен што доаѓа надвор од Германија, за противник ќе го има Магдебург додека во вториот меч ќе играат  бундеслигашите, Рајн Некар Левен и Фуксе Берлин.

Така наречениот Ф4 турнир во Лигата на Европа ќе биде одигран од 22 до 23 мај во германскиот град Манхајм.

 

Share.

Leave A Reply