РФМ напрaви корекција на термините за Купот

0

Ракометната федерација на Македонија направи промена во календарот за завршните мечеви во машкиот Куп.

Првично беше планирано полуфиналните дуели да бидат одиграни на 14 мај, но, сега со промената тие ќе се одиграат ден претходно. Од 16.30 часот Металург ќе игра со Вардар 1961 додека од 19.00 часот Бутел ќе ги одмери силите со Еурофарм Пелистер.

Решавачкиот меч за победничкиот пехар ќе биде в сабота на 15 мај со почеток од 19:00 часот.

 

Share.

Leave A Reply