НБА дефинитивно ќе продолжи

0

Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер, најави дека најсилната светска кошаркарска лига ќе биде рестартирана на 31 јули.

Засега нема конкретно објавено во каков формат и евентуално на кои локации ќе биде доигран шампионатот кој поради пандемијата со Ковид-19 беше прекинат кон средината на март. Информацијата беше лиферувана во јавноста од страна на клубовите откако завршил  состанокот  кој  траел повеќе од два часа.

Конкретни одлуки околу продолжението на сезоната се очекуваат во текот на наредната работна седмица.

 

Share.

Leave A Reply