Вајлдер и Ортиз договориле нов меч

0

Боксерот во тешка категорија, Дионте Вајлдер, објави дека договорил нов меч со Луис Ортиз.Нивната последна битка во 2018-та кога победи Ортез со технички нокаут, беше прогласена за една од најспектакуларните во изминатите неколку години.

„Сакам да објавам дека  со Луис Ортиз  потпишавме договор за реванш. Точниот датум и термин ќе биде објавен набрзо“ – напиша Вајлдер на социјалните мрежи.

Тој во последниот меч оствари брза победа против  Доминик Брисил со што успеа да ја одбрани титулата во ВБЦ.

Share.

Leave A Reply